Замовити дзвінок
(044) 227-79-72
Київ, вул. Верхній Вал 62
(096) 628-20-25
10%

ДОНАТИМО
на ЗСУ
Главная » Новини » Відкриття рахунку у іноземному банку (або як сховати гроші за кордоном)

Відкриття рахунку у іноземному банку (або як сховати гроші за кордоном)

Офіційна процедура відкриття депозиту в іноземному банку згідно чинного законодавсвства України складається з декількох етапів:

1. Відкриття валютного рахунка в українському банку.

Надалі з нього можна буде перераховувати валюту на іноземний рахунок і отримувати гроші з-за кордону.

2. Отримання індивідуальної ліцензії НБУ.

Для цього потрібно написати заяву до територіального управління НБУ і аргументувати необхідність відкриття депозитного рахунку за кордоном. Рішення про видачу індивідуальної ліцензії регулятор прийме протягом 25-35 днів. Строк її дії – 1 рік.

3. Відкриття депозиту в іноземному банку.

Для цього потрібен закордонний паспорт і заява на відкриття депозитного рахунка.

Відповідно до Постановою Нацбанку №485 від 14 жовтня 2004 року резиденти України- як фізичні, так і юридичні особи мають право відкривати рахунки в іноземних банках тільки після отримання індивідуальної ліцензії Нацбанку. Для того, щоб отримати дану ліцензію резидент повинен подати до відповідного Управління НБУ за своїм місцем проживання такі документи: заяву, копія паспорту, копія ідентифікаційного номеру( коду –для юридичної особи).

Така ліцензія видається на один рік для розміщення валютних цінностей тільки в певному іноземному банку.
Отримання Ліцензії офіційно займає до 25 робочих днів, але на практиці заявник може зіткнутися з численними запитами від НБУ про надання додаткових документів. Оскільки у разі запиту додаткових документів, термін розгляду заяви продовжується ще на 10 робочих днів, термін видачі Ліцензії може суттєво затягнутися.

Ліцензія діє не більше одного року, тому якщо особа відкриває рахунок на довгострокову перспективу, необхідно буде отримувати нову Ліцензію щорічно. При цьому у разі закінчення дії Ліцензії, резидент зобов’язується не пізніше наступного робочого дня перерахувати весь залишок по рахунку в Україну або зняти гроші для ввезення в Україну.

Підкреслимо, що у заяві обов’язково вказується потреба і економічна обрунтованність використання закордонного рахунку, з посиланнями на законодавчі підстави використання таких рахунків. При цьому НБУ залишає за собою право відмовити заявнику у видачі Ліцензії у разі недостатнього обгрунтування потреби використання закордонного рахунку.

Крім цього, в заяві необхідно вказати конкретний перелік цілей, на які будуть списуватися кошти з закордонного рахунку. І тут потрібно бути пильним, адже перерахування коштів на цілі, не вказані в Ліцензії, буде вважатися порушенням законодавства і умов Ліцензії.

Після успішного отримання Ліцензії, її власник зобов’язується регулярно подавати в НБУ і податкову службу піврічні звіти про рух коштів по рахунку. Також наявність коштів на зарубіжному рахунку підлягає декларуванню у річній декларації фізичної особи.

Раніше за незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків передбачалася кримінальна відповідальність. Зараз, за наявність депозиту в іноземному банку українця чекає відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5-17 тис. грн. – Ред.) Якщо особа вчинить ці дії повторно протягом року, то розмір штрафу збільшиться від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 17-51 тис. грн.

На практиці відкриття рахунка в іноземному банку, в тому числі депозитного, – це суто формальна процедура. Український громадянин може відкрити рахунок у будь-якому банку самостійно або через уповноваженого представника, який діє за дорученням ( у Швейцарії відкрити рахунок може та особа, яка буде у майбутньому ним користуватись та існує вимога сплатити кошти за відкриття рахунку). Цікаво те, що за кордоном банки не перевіряють наявність індивідуальної ліцензії.

Підкреслимо, що інформація про відкритий в іноземному банку рахунок може стати «здобиччю» органів валютного контролю Українилише тоді, якщо фізична чи юридична особі скористається цим рахунком, перебуваючи в Україні: розрахується платіжною карткою, проведе перерахування коштів з цього рахунка і т.д. Інших способів отримання такої інформації у НБУ на сьогодні поки немає.

 


Відкриття, реєстрація бізнесу


Внесення зін у компанію, фірму!


Внесення зін в статуті!


Протипожежна ліцензія ᐈ


Декларація пож.безпеки


⇓ Наші роботи ⇓⇓ Публікації та Новини ⇓

Отримання ліцензії на торгівлю пальним (з місцем торгівлі)
[2022-06-17]

Ліцензія на право торгівлі пальним видається уповноваженим Кабінетом Міністрів України органом, а саме Головним управлінням Державної Податкової Служби (ДПС), за

Детальніше...

РЕЄСТРАЦІЯ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ПП.
[2022-06-09]

ВАМ потрібно зареєструвати зміни до установчих документів або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі Вам допоможуть фахівці нашої компанії

Детальніше...

Паспорт об’єкту для будівництва
[2022-06-09]

Для початку нового будівництва необхідно отримати паспорт об’єкту в якому буде зазначена вичерпна інформація по самій будові. Информація яка зазначається

Детальніше...

Всі публікації та новини »

⇓ Відео стрічка компанії ⇓Усі відеозаписи компанії »


Актуальні правові звістки


⇓ Інші послуги ⇓


Перевірити забудовника >>


Оптимізація податку, законо


Антикорупційна програма !


Top