Заказать звонок
(044) 227-79-72
Киев, ул. Верхний Вал 62
(096) 628-20-25
10%

ДОНАТИМО
на ЗСУ
Главная » Новини » Розкриття кінцевого вигодоодержувача

Розкриття кінцевого вигодоодержувача

Підприємці мають звітувати держреєстратору про кінцевого (вигодоодержувача)  бенефіціарного власника (контролера)

Останнім часом, законодавець приймає закони, які мають на меті зробити бізнес більш прозорим і чітким, що є однією з основних умов для залучення у національну економіку іноземних інвестицій. Одним з таких нововведень став Закон України від 14.10.2014 №1701-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів” (надалі – Закон), який набрав чинності 25 листопада 2014 року. Даний Закон передбачає обов’язок юридичних осіб, на стадії реєстрації суб’єкта господарської діяльності, а також у разі, коли відбуваються зміни кінцевих вигодоодержувачів та/або власників істотної участі, подавати інформацію про вигодоодержувачів.

Це означає, що тепер всі юридичні особи повинні вказувати інформацію щодо своїх вигодоодержувачів, у випадку їх зміни потрібно повідомляти органам влади про зміну своїх кінцевих вигодоодержувачів та/або власників істотної участі.

Однією з цілей даного закону є спроба запобігти та протидіяти легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Однак ефективність цього Закону залежатиме від наявності механізмів контролю.  Однак постає питання, щодо захисту персональних даних, з огляду на обов’язковість розкриття паспортних даних у загальнодоступному реєстрі.

Нагадаємо, що під терміном «кінцевий бенефіціарний власник» мається на увазі фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи  безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому фізичною особою – кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Під терміном «істотна участь» мається на увазі пряме або опосередковане володіння часткою у розмірі 10 і більше відсотків статутного капіталу (фонду), 10 і більше відсотків акцій або прав голосу в юридичній особі, прямий або опосередкований вплив на неї.

Закон передбачає адміністративну відповідальність за ненадання інформації про бенефіціарних власників (вигодоодержувачів), а саме тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відомості про бенефіціарних власників (вигодоодержувачів) мають бути надані державному реєстратору до 25 травня 2015 року.

Але, не зважаючи на усі ці зміни великі компанії все одно зможуть приховувати інформацію про своїх власників за допомогою офшорних зон та номінальних власників, котрі бути зазначені в реєстрі як реальні. Адже, між ними та бенефіціарним власником (вигодоодержувачем) буде укладатися трастовий договір, дізнатися про який майже неможливо, оскільки він відсутній у відкритому доступі і може бути витребуваний тільки при наявності суттєвих підстав, зазвичай поліцією чи податковими органами юрисдикції, де зареєстрована компанія. А такі компанії в основному реєструються в так званих «податкових гаванях», таких як Кіпр чи Віргінські острови.

Для того щоб цей закон працював, потрібно провести комплексні зміни в законодавстві. І насамперед посилити відповідальність за порушення цього закону на кримінальному рівні. Також потрібно дати можливість українським державним контролюючим органам можливість розслідувати господарські злочини за кордоном з залученням та використанням більш дієвих механізмів співпраці з Інтерполом, що дасть змогу розкривати офшорні схеми та повертати в бюджет держави незаконно виведені кошти.

 


Открытие компании, фирмы


Внести изменения в компанию


Внести изменения в устав


Противопожарная лицензия ᐈ


Декларация пож.безопасности


⇓ Наши работы ⇓⇓ Публикации и Новости ⇓

Отримання ліцензії на торгівлю пальним (з місцем торгівлі)
[2022-06-17]

Ліцензія на право торгівлі пальним видається уповноваженим Кабінетом Міністрів України органом, а саме Головним управлінням Державної Податкової Служби (ДПС), за

Подробнее...

РЕЄСТРАЦІЯ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ПП.
[2022-06-09]

ВАМ потрібно зареєструвати зміни до установчих документів або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі Вам допоможуть фахівці нашої компанії

Подробнее...

Паспорт об’єкту для будівництва
[2022-06-09]

Для початку нового будівництва необхідно отримати паспорт об’єкту в якому буде зазначена вичерпна інформація по самій будові. Информація яка зазначається

Подробнее...

Все публикации и новости »

⇓ Видео лента компании ⇓Все видеозаписи компании »


Актуальные правовые известия


⇓ Другие услуги ⇓


Проверить застройщика >>


Оптимизация налога, законно !


Антикоррупционная программа


Top