Заказать звонок
(044) 227-79-72
Киев, ул. Верхний Вал 62
(096) 628-20-25
10%

ДОНАТИМО
на ЗСУ
Главная » Новини » Положення про комерційну інформацію (таємницю) на підприємстві

Положення про комерційну інформацію (таємницю) на підприємстві

Сьогодні, кожна бізнес-структура є власником величезного обсягу інформації, пов’язаної з особливостями здійснення нею своєї господарської діяльності.

Такою інформацією, зокрема, може бути будь-яка інформація про:

· Нових методах організації роботи та виробництва;

· Нові технічні проекти;

· Результати наукових досліджень;

· Відомості про укладені або запланованих контрактах;

· Дані про постачальників і, що важливіше, клієнтів;

· Маркетингові дослідження ринку;

· Плани розвитку підприємства;

· Інформація про переговори з контрагентами;

· Різні «ноу-хау», які застосовуються в процесі діяльності підприємства і т.д.

У теж час, у зв’язку з значним економічним спадом і як наслідком збільшення кількості конкурентів на ринку товарів / робіт / послуг, багато компаній починають страждати від неконкурентних дій конкурентів (підкуп / переманювання співробітників компанії) або від незаконних дій співробітників перевіряючих органів (вимог надати документи по господарській діяльності компанії, виклик співробітників на допити за неіснуючими або існуючим, але не належать до посадових осіб компанії, кримінальних справах і т.д.).

Догляд ключових співробітників або співробітників, постійно спілкуються з клієнтами і мають бази клієнтів, завжди тягне за собою ризик зменшення кількості контрагентів і рівня доходів від Вашого бізнесу, незаконні дії контролюючих органів більш небезпечні в довгостроковій перспективі – навіть на самому «зразковому» підприємстві трапляються податкові та інші правопорушення.

Одним з варіантів боротьби з неконкурентними діями конкурентів і незаконними діями контролюючих органів є твердження на підприємстві Положення про конфіденційну інформацію (комерційну таємницю).

Статтею 505 Цивільного кодексу України передбачається, що комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв’язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію.

Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого чи іншого характеру, за винятком тих, які в згоді з Цивільним кодексом України не можуть бути зараховані до комерційної таємниці.

Неправомірні збирання, розголошення, схилення до розголошення, використання комерційної таємниці чужого підприємства можуть спричинити за собою притягнення юридичних або фізичних осіб до адміністративної, фінансової, кримінальної та цивільної відповідальності.

Зокрема, неправомірні збирання, розголошення, схилення до розголошення, використання комерційної таємниці іншого суб’єкта господарської діяльності може спричинити за собою накладення на таку юридичну особу штрафу в розмірі 5% доходу (виручки) від реалізації товарів / робіт / послуг за останній звітний рік, що передував році, в якому накладається штраф, якщо доходу немає, штраф накладається у розмірі до 170 000 грн.

Крім того, статті 231, 232 Кримінального кодексу України передбачають кримінальну відповідальність за незаконне збирання з метою використання або використання комерційної таємниці, розголошення комерційної таємниці у вигляді штрафу до 136 000 гривень та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Положення про конфіденційну інформацію (комерційну таємницю) також може захистити компанію від неправомірних дій контролюючих органів (податкової міліції, слідчих органів ГФС, ОБЕП), оскільки документи, що містять в собі комерційну таємницю можуть бути надані правоохоронним органам виключно за постановою суду, при цьому сторона кримінального виробництва, що звернулася з клопотанням про доступ до документів, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, і неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, Положення про конфіденційну інформацію (комерційну таємницю) може істотно допомогти бізнесу у захисті своїх прав та інтересів від неправомірних дій конкурентів і окремих фізичних осіб.

Компанія «Профконсалтінг України», що займається протягом 5 років, захистом інтересів національного і зарубіжного бізнесу, може надати комплексні послуги як на попередній стадії (до виникнення конфлікту інтересів), так і на стадії захисту інтересів бізнесу після порушення їх прав в Антимонопольному комітеті України, слідчих органах і судах.

 


Открытие компании, фирмы


Внести изменения в компанию


Внести изменения в устав


Противопожарная лицензия ᐈ


Декларация пож.безопасности


⇓ Наши работы ⇓⇓ Публикации и Новости ⇓

Отримання ліцензії на торгівлю пальним (з місцем торгівлі)
[2022-06-17]

Ліцензія на право торгівлі пальним видається уповноваженим Кабінетом Міністрів України органом, а саме Головним управлінням Державної Податкової Служби (ДПС), за

Подробнее...

РЕЄСТРАЦІЯ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ПП.
[2022-06-09]

ВАМ потрібно зареєструвати зміни до установчих документів або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі Вам допоможуть фахівці нашої компанії

Подробнее...

Паспорт об’єкту для будівництва
[2022-06-09]

Для початку нового будівництва необхідно отримати паспорт об’єкту в якому буде зазначена вичерпна інформація по самій будові. Информація яка зазначається

Подробнее...

Все публикации и новости »

⇓ Видео лента компании ⇓Все видеозаписи компании »


Актуальные правовые известия


⇓ Другие услуги ⇓


Проверить застройщика >>


Оптимизация налога, законно !


Антикоррупционная программа


Top