Заказать звонок
(044) 227-79-72
Киев, ул. Верхний Вал 62
(096) 628-20-25
10%

ДОНАТИМО
на ЗСУ
Главная » Новини » Підготовка заперечення на акт перевірки

Підготовка заперечення на акт перевірки

Стаття 86 Податкового кодексу України закріплює за платником податків право подати заперечення на акт перевірки, у випадку незгоди такого платника податків або його законних представників з висновками перевірки, або актами та даними, які викладені в акті (довідці) перевірки.

Таке заперечення на акт перевірки подається до контролюючого органу  за місцем обліку такого платника протягом 5 робочих днів з дня отримання (поштою або наручно) акту перевірки.

При підготовці заперечення на акт перевірки всі аргументи неправомірності висновків перевірки можно умовно поділити на 2 категорії – порушення процесу проведення перевірки та порушення норм матеріального права.

Найбільш розповлюдженими процесуальними правопорушеннями зі сторони контролюючих органів є – ігнорування обов’язку по інформуванню платника податків про проведення позапланової невиїзної перевірки, порушення сроків проведення перевірки (які зазначаються в наказі про її призначення).

Як показує практика, подібні порушення не беруться до уваги контролюючими органами при розгляді заперечень до акту перевірки, у зв’язку з чим, рекомендуємо платникам податків надмірно не акцентувати на них увагу.

Найбільш суттєвими є порушення норм матеріального права, оскільки вони найбільш часто тягнуть за собою проведення повторної перевірки.

Платнику податків при аналізі акту перевірки необхідно звертати увагу на такі дані:

– перевіряємі періоди, оскільки досить часто періоди, що перевіряються в акті перевірки, відрізняються від періодів в наказі на проведення такої перевірки;
– дотримання вимог податкового законодавства з якого виду податку перевіряються;
– яка інформація була використана при проведенні перевірки;
– обгрунтування висновків перевіряючого про порушення платником податків вимог податкового законодавства.

Крім того, платнику податків, при підготовці заперечення на акт перевірки, бажано враховувати практику Вищого адміністративного суду України та Європейського суду з прав людини (правові позиції яких є обов’язковими для всіх державних і судових органів) з податкових спорів.

Контролюючий орган зобов’язаний розглянути заперечення на акт перевірки протягом 5 робочих днів з моменту його отримання.

Платник податків у запереченні до акту перевірки може повідомити про бажання бути присутнім при розгляді його заперечення. У такому випадку, контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника податків про місце і час проведення розгляду заперечення, таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень, але не пізніше, ніж за 2 робочих дні до дня їх розгляду.

Звертаємо Вашу увагу, що контролюючий орган позбавлений права виносити податкове повідомлення до розгляду заперечення на акт перевірки, порушення податковими інспекціями цієї норми тягне за собою недійсність податкового повідомлення рішення.

 


Открытие компании, фирмы


Внести изменения в компанию


Внести изменения в устав


Противопожарная лицензия ᐈ


Декларация пож.безопасности


⇓ Наши работы ⇓⇓ Публикации и Новости ⇓

Отримання ліцензії на торгівлю пальним (з місцем торгівлі)
[2022-06-17]

Ліцензія на право торгівлі пальним видається уповноваженим Кабінетом Міністрів України органом, а саме Головним управлінням Державної Податкової Служби (ДПС), за

Подробнее...

РЕЄСТРАЦІЯ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ПП.
[2022-06-09]

ВАМ потрібно зареєструвати зміни до установчих документів або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі Вам допоможуть фахівці нашої компанії

Подробнее...

Паспорт об’єкту для будівництва
[2022-06-09]

Для початку нового будівництва необхідно отримати паспорт об’єкту в якому буде зазначена вичерпна інформація по самій будові. Информація яка зазначається

Подробнее...

Все публикации и новости »

⇓ Видео лента компании ⇓Все видеозаписи компании »


Актуальные правовые известия


⇓ Другие услуги ⇓


Проверить застройщика >>


Оптимизация налога, законно !


Антикоррупционная программа


Top