Заказать звонок
(044) 227-79-72
Киев, ул. Верхний Вал 62
(096) 628-20-25
10%

ДОНАТИМО
на ЗСУ
Главная » Новини » Новації Закона України “Про електронну комерцію”

Новації Закона України “Про електронну комерцію”

Основні нововведення Закону України «Про електронну комерцію»

Закон України «Про електронну комерцію» є своєрідною інновацією в правовому полі вітчизняного законодавства, адже до цього правочини, які виникали між продавцем (інтернет-магазином) та покупцем (споживачем) із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій не були врегулювані спеціальним законом.  При розробці вищезгаданого закону був врахований світовій досвід, сучасні технології, судову практику, рекомендації Європейської бізнес асоціації (ЄБО), Американської торгової палати  та представників бізнесу.

В даному законопроекті представленні такі нововведення :

Стаття З  ЗУ» про електронну комерцію  вводить в правовий обіг такі поняття  та терміни як: електронна комерція, інформаційні електронні послуги, електронний правочин, електронний магазин, електронний підпис, мережеві ідентифікатори та інші. Інтернет-користувач може укласти електронну операцію за допомогою електронної форми на сайті або електронного листа.

Дововір в електронній формі прирівнюється до договору, укладеного у письмовій формі ( ч.10 ст.11) та  дозволяє :

 • суб’єктам електронної комерції, використовувати електронні форми та електронні комерційні повідомлення для здійснення угод на рівні з іншими, більш класичними формами і використовувати їх для звітності,
 • ведення обліку та захисту прав сторін угоди.

Електронні повідомлення або електронні документи, складові електронної угоди, можуть бути надані в якості доказів у суді.

 • Чітко окреслений правовий статус суб’єктів електронної комерції : продавців(постачальників) товарів/робіт/послуг
 • постачальників / виконавців інформаційних електронних послуг (операторів (провайдерів) телекомунікацій, операторів послуг платіжної інфраструктури, реєстраторів й адміністраторів)
 • покупців та постачальників послуг проміжного характеру в інформаційній сфері, що забезпечують функціонування електронної комерції ( РОЗДІЛ II ЗУ ).

 

Договір в електронній комерції, крім визначених Цивільним кодексом України  істотних умов, може містити наступні умови нехарактерні для традиційних письмових договорів, наприклад: порядок створення та накладання електронних підписів сторонами договору; порядок обміну електронними повідомленнями та документами між сторонами при виконанні ними своїх зобов’язань за договором; спосіб зберігання та пред’явлення електронних документів, повідомлень іншої електронної інформації і умов електронного доступу до них, а також умови виготовлення та отримання паперових копій електронних документів. Також  з  метою недопущення несанкціонованого доступу, сторони можуть додатково передбачати надсилання (надання) унікального набору електронних даних, які використовуватимуться додатково до введеного (створеного) особою спеціального набору електронних даних під час реєстрації( п.2 ч.5 ст. 15 ).

 

Інформування потенційних покупців/замовників про товари і послуги  може здійснюється не тільки через сайт, а й за допомогою комерційних електронних повідомлень, для яких потрібна згода споживача на їх отримання. Без такого дозволу комерційне електронне повідомлення може бути направлено споживачеві тільки за умови наявності у нього можливості відмовитися від подальшого отримання таких повідомлень від такого продавця. Отримання комерційної інформації електронними засобами зв’язку без згоди споживача на її отримання не може додатково збільшувати вартість інформаційних електронних послуг для споживача.

Подвійний акцепт. Для цього  вводить поняття «одноразового ідентифікатора» – коду підтвердження, який покупці будуть використовувати в процесі купівлі товарів онлайн, і який буде достатнім підтвердженням легітимності укладеного договору. За нормами проекту, покупець не зможе зробити покупку «в один клік», без підтвердження ( ч.8 ст.11).
Місцем укладання  електронного договору  за ч.9 ст.11 є :

 • місцезнаходження юридичної особи
 • місце фактичного проживання фізичної особи, які є продавцями товарів, робіт, послуг в електронній торгівлі/ постачальниками інформаційних електронних послуг.

Якщо електронний правочин укладається шляхом обміну електронними повідомленнями,  і підписується за допомогою електронного підпису, електронного цифрового підпису, або іншим аналогом власноручного підпису, то за своїми правовими наслідками прирівнюється до укладеного у простій письмовій формі, визначеній  ч. 3 ст. 639 Цивільним кодексом України, тобто,  вважається укладеним з моменту підписання його сторонами.

Встановлюється обов’язок для всіх учасників відносин у сфері електронної комерції захищати персональні дані, що стали їм відомі з електронних документів (повідомлень) під час здійснення електронних правочинів, у порядку, передбаченому законом України “Про захист персональних даних.

Розрахунки у сфері електронної комерції здійснюються будь-яким способом, не заборонених законодавством України. можуть здійснюватися з використанням :

 • спеціальних платіжних засобів,
 • електронних грошей,
 • переказу грошових коштів на користь продавця / постачальника послуг,
 • готівкою з дотриманням відповідних вимог законодавства щодо оформлення готівкових розрахунків та іншими способами, передбаченими чинним законодавством України.

Якщо відповідно до ЗУ «Про захист прав персональних даних» або домовленості сторін потрібне архівне зберігання окремих видів документів, пов’язаних з укладенням електронних правочинів, кожна сторона правочину та інші суб’єкти, уповноважені сторонами, зобов’язані організувати архівне зберігання відповідних форм і форматів електронних документів (повідомлень),баз даних і забезпечити їх охорону, захист, необхідне резервне копіювання, цілісність і достовірність документованої інформації, а також апаратних і програмних засобів та устаткування, у яких розміщені, зберігаються електронні документи і за допомогою яких можна відобразити інформацію електронних документів для їх візуального сприйняття, копіювання та іншого використання

Строки архівного зберігання електронних документів (повідомлень) повинні відповідати строкам зберігання, встановленим чинним законодавством для відповідних видів документів на паперовому носії.

 


Открытие компании, фирмы


Внести изменения в компанию


Внести изменения в устав


Противопожарная лицензия ᐈ


Декларация пож.безопасности


⇓ Наши работы ⇓⇓ Публикации и Новости ⇓

Отримання ліцензії на торгівлю пальним (з місцем торгівлі)
[2022-06-17]

Ліцензія на право торгівлі пальним видається уповноваженим Кабінетом Міністрів України органом, а саме Головним управлінням Державної Податкової Служби (ДПС), за

Подробнее...

РЕЄСТРАЦІЯ, ВНЕСЕННЯ ЗМІН, ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ, ПП.
[2022-06-09]

ВАМ потрібно зареєструвати зміни до установчих документів або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі Вам допоможуть фахівці нашої компанії

Подробнее...

Паспорт об’єкту для будівництва
[2022-06-09]

Для початку нового будівництва необхідно отримати паспорт об’єкту в якому буде зазначена вичерпна інформація по самій будові. Информація яка зазначається

Подробнее...

Все публикации и новости »

⇓ Видео лента компании ⇓Все видеозаписи компании »


Актуальные правовые известия


⇓ Другие услуги ⇓


Проверить застройщика >>


Оптимизация налога, законно !


Антикоррупционная программа


Top