Заказать звонок
(095) 885-14-45
Киев, ул. Верхний Вал 62
(096) 628-20-25
10%

ДОНАТИМО
на ЗСУ
Главная » Новини » Оскарження результатів податкової перевірки

Оскарження результатів податкової перевірки

При виявленні контролюючими органами порушень податкового законодавства зі сторони суб’єктів господарської діяльності, такі контролюючи органи приймають, переважно, рішення про донарахування сум недоплачених податків.

Ураховуючи правову позиції Вищого адміністративного суду України, викладену в листі №1619/10/13-09 від 30.11.2009 року, що акт перевірки не є рішенням суб’єкта владних повноважень в розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, не викликає виникнення будь-яких прав та обов’язків для осіб, діяльність яких перевірялася, у зв’язку з чим, такі висновки не можуть бути предметом спору, а відсутність спірних правовідносин, в свою чергу, виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Таким чином, у платника податків, після прийняття контролюючими органами податкового повідомлення рішення залишається 2 варіанти захисту прав та інтересів компанії (без урахування варіанту добровільної сплати сум донарахованих податкових зобов’язань) – адміністративне або судове оскарження.

Тепер докладніше розберемо ефективність і доцільність застосування кожного з вищевикладених варіантів.

Адміністративне оскарження представляє собою підготовку первинної скарги на рішення територіального відділення Державної фіскальної служби України та направлення її у вищестоящій орган – Головне управління ДФС в області або у місті Києві, або підготовку повторної скарги на рішення Головного управління ДФС в області або в місті києва (прийняте за результатами розгляду первинної скарги) – безпосередньо в Державну фіскальну службу України.

Особливо важливо в процесі адміністративного оскарження дотримуватися строки, оскільки пропуск термінів подачі (направлення поштою або подачі наручно до канцелярії органу) – це 100% вірогідність відмови в розгляді скарги.

Терміни для подачі первинної чи повторної скарги – 10 календарних днів з моменту отримання податкового повідомлення рішення або рішення про розгляд первинної скарги відповідно.

У теж час, після подачі скарги необхідно надіслати інформаційну заяву в обслуговуючу податкову інспекцію і повідомити про факт подання скарги до вищестоящего контролюючого органу. При цьому, ніякої відповідальності при ігноруванні такої вимоги Податковим кодексом не передбачено, але оскільки податкове повідомлення рішення приймає саме обслуговуюча податкова інспекція – то доцільніше, задля уникнення непорозумінь, все-таки її проінформувати.

Ефективність від адміністративного оскарження дуже мала, за винятком «очевидних» ситуацій, але вона дає можливість платнику податків час зібрати, а в деяких випадках і відновити, первинну документацію без небезпеки узгодження сум за податковим повідомленням рішенням, і як наслідок формування у підприємства податкового боргу та порушення кримінальної справи у зв’язку з ухиленням від сплати податків.

Що стосується судового оскарження податкових повідомлень рішень, то позовна давність за подібними категоріями суперечок – 3 роки.

Судова практика, що склалася, при оскарженні податкових повідомлень рішень, дозволяє зробити висновки, що обов’язок щодо доказування неправомірності рішення контролюючого органу лежить на позивачі, а не навпаки, коли податкові органи зобов’язані довести “правомірність” свого рішення.

У процесі судового розгляду справи, суд досліджує реальність господарських операцій та наявність у позивача «ділової мети» для здійснення подібних операцій.

Процес доведення правомірності дій платника податків досить трудомісткий, у зв’язку з чим, рекомендуємо суб’єктам підприємницької діяльності ретельно підходити не тільки до складання первинних документів з контрагентами під час здійснення господарських операцій, а й до вибору свого представника в суді під час оскарження рішення податкової інспекції, оскільки саме на Вашого представника буде покладена функція – донести Вашу юридичну позицію судді і переконати його у відповідности Вашої позиції нормам податкового законодавства.

 






Получить квоты на зерно ∴


Открытие компании, фирмы


Внести изменения в компанию


Регистрация декларации СС3


Внести изменения в устав


Противопожарная лицензия ᐈ


Декларация пож.безопасности


⇓ Наши работы ⇓



⇓ Публикации и Новости ⇓

Виключення Учасника з ТОВ при Реєстрації в Боржниках
[2023-11-29]

Виключення Учасника з ТОВ Виключенні Учасника з ТОВ при Реєстрації в Боржниках  в умовах сучасного бізнесу з явилися випадки, коли

Подробнее...

Відміна Виконавчого Напису
[2023-11-29]

Відміна Виконавчого Напису У світі де правові питання переплітаються з особистим життям та бізнесом, важливо мати надійного партнера для судового

Подробнее...

Реєстрація Благодійного Фонду
[2023-11-29]

Реєстрація благодійного фонду – це важливий крок на шляху до позитивних змін у суспільстві. Для забезпечення легітимності та ефективності вашого

Подробнее...

Все публикации и новости »

⇓ Видео лента компании ⇓



Все видеозаписи компании »


Актуальные правовые известия


⇓ Другие услуги ⇓


Проверить застройщика >>


Оптимизация налога, законно !


Антикоррупционная программа


Top